LGD

 

LGD-4033 (Ligandrol) to SARM, który wiąże się z receptorem androgenicznym wysokim powinowactwem. Powinowactwo, jest to zdolność do związania leku z receptorem, im wyższe tym łatwiej się wiąże a skuteczna dawka jest mniejsza. Ligandrol został opracowany do walki ze skutkami osteoporozy oraz czynnikami wyniszczającymi.

  

Działanie

LGD-4033 wykazuje działanie anaboliczne w mięśniach, antyresorpcyjne (blokujące wchłanianie minerałów z kości) i anaboliczną aktywacje mineralizacji kości. Aktywność wpływająca na anabolizm mięśni nie wykazuje wpływu na prostatę i gruczoły łojowe. Podczas badań klinicznych ligandrol cechował się najsilniejszą zdolnością do budowy masy mięśniowej, największą z wszystkich SARM dostępnych na rynku. Prowadzi do szybko zauważalnej utraty zbędnej tkanki tłuszczowej, pozwalając na maksymalne uwypuklenie muskularnej sylwetki. 

​ 

Badania i zastosowania w medycynie

Ligandrol został stworzony do leczenia chorób wyniszczących mięśnie. Najczęściej mają one ostry i przewlekły stan, a także do leczenia nowotworów i chorób związanych z utratą masy mięśniowej. Analogicznie do sterydów anabolicznych, LGD-4033 miał służyć zastosowaniom medycznym, w celu zapobiegania utraty masy mięśniowej.

 

Stosowanie w sporcie

LGD-4033 jest przeznaczony do przyjmowania w formie doustnej, dzięki czemu stanowi doskonałą alternatywę dla podawanych często iniekcyjnie środków anaboliczno-androgennych. Wysoki współczynnik anaboliczny stawia go nawet na równi z niektórymi anabolikami. Silny wpływ na budowę masy mięśniowej pozwoliłbym stać się LGD-4033 najbardziej pożądanym SARM.

 

Efekty uboczne

​Ligandrol uznawany jest za związek dobrze tolerowany i bezpieczny nawet w porcji 22 mg/dzień (z punktu widzenia krótkiego okresu stosowania). Za dawki wystarczające do wywołania pożądanych efektów uważa się 4-5 mg dziennie spożywane w czasie kilku tygodni. W trakcie jego przyjmowania nie dochodzi do zmian stężeń hormonu luteinizującego (LH) i hormonu folikulotropowego (FSH). Ewentualny spadek poziomu testosteronu jest chwilowy i powraca do wartości wyjściowej po jego odstawieniu. Nie zauważa się negatywnego oddziaływania na hematokryt, ciśnienie krwi oraz pracę serca rejestrowaną przy pomocy EKG. Możliwy jest przejściowy spadek ilości cholesterolu HDL. 
źrodło badań: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4111291/ 

 

 Dawkowanie

LGD-4033 posiada 24-36 godzinny okres półtrwania, dzięki czemu zażywanie kolejnych porcji nie jest uciążliwe. Zażywamy je codziennie w następujących ilościach:

4-5 mg podstawowa skuteczna dawka

8-10 mg dawka podwyższająca skuteczność ale nie powinna być stosowana od początku cyklu

znane są również dawki rzędu 15-20 mg, jednak nie powinny być one stosowane przez osoby zaczynające przygody z SARM