OSTARYNA MK2866

Ostarine (MK-2866, GTX 024 i enobosarm) to selektywny modulator receptora androgenowego (z ang. Selective Androgen Receptor Modulator).
Jest to substancja docelowo mająca medyczne zastosowanie podczas osteoporozy oraz wyniszczenia mięśni chorobami przewlekłymi, jako alternatywa dla sterydów anabolicznych.

 Działanie

Ostarine oddziałuje na receptory androgenowe w organizmie, jednak dzięki swojej charakterystyce nie wywiera negatywnego wpływu nawiązującego do sterydów jak konwersja do estrogenu, podniesiona prolaktyna czy wirylizacja.
Brak blokowania układu HPTA czy nasilenie syntezy kolagenowej to kolejne aspekty stawiające środek wyżej niż sterydy anaboliczne.

​Badania i zastosowania w medycynie

Wartym odnotowania jest fakt, że ostarine ma potwierdzone zastosowanie medyczne oraz szereg badań określających bezpieczeństwo stosowania. W medycynie znalazła zastosowanie jako lek odbudowujący utraconą masę mięśniową w procesie długotrwałego leczenia wywołanego na skutek wyniszczających schorzeń takich jak choroba Parkinsona, osteoporoza czy nie które stadium nowotworowe.

Stosowanie w sporcie

MK-2866 już w ilości 3mg dziennie wykazało wpływ na zwiększenie wzrostu masy ciała o 300% w stosunku do placebo. Daje to sportowcom amatorom większe pole manewru oraz bezpieczeństwo w odróżnieniu od sterydów anabolicznych. Ostarine cechuje się ogromnym wzrostem wytrzymałości mięśni, zwiększoną syntezą kolagenową oraz działaniem anabolicznym pozwalającym na rozbudowę masy i siły mięśni.

Efekty uboczne

Podczas stosowania MK-2866 pojawiają się opinie o wystąpieniu ginekomastii po przyjmowaniu w większych dawkach przez dłuższy czas. Z tego powodu, warto przemyśleć, jeśli planuje się dłuższy cykl stosowanie inhibitorów aromatazy.
Ostaryna nie wykazuje wpływu na poziomy hormonów płciowych. Stosowanie w cyklach 28-30 dniowych, w dawkach nieprzekraczających zalecanych, nie obliguje do stosowania PCT.

 Dawkowanie

Dawki stosowane różnią się od celu i tak:

10 mg jeżeli zależy nam na poprawie stanu stawów oraz ogólnej wydajności produkcji kolagenu

15-20 mg jest podstawą do uzyskania przyrostów beztłuszczowej masy ciała

25-35 mg jeśli chcemy postawić na spektakularne osiągi masy mięśniowej i siły

Ostarine posiada około 24 godziny okres półtrwania w organizmie, dzięki czemu może być stosowany w jednej, dziennej porcji.

Łączenie z innymi preparatami

 Rekompozycja / redukcja: Ostarine + Andarine/Cardarine (20 mg + 50 mg + 20 mg)

Zwiększanie masy mięśniowej: Ostarine + LGD (20 mg + 5-10 mg)

Między cyklami SAA: Ostarine (25 mg)

Zwiększenie siły mięśniowej: Ostarine + RAD (20 mg + 20 mg)