RAD 140

RAD 140 (testolone) to SARM, który wykazuje wysokie powinowactwo do receptorów androgenowych, o sile przewyższającej testosteron. Pierwsze informacje na temat tego środka pojawiają się w 2010 roku, więc jest to stosunkowo nowy preparat. Docelowo został utworzony jako zamiennik do syntetycznego testosteronu, nie niosący wpływu w postaci rozrostu prostaty. 

  

Działanie

 Jako preparat w formie stabilniejszej od hormonów anabolicznych oraz całkowity agonista AR znajdujących się w mięśniach, kośćcu i układzie nerwowym, zdolny jest do tworzenia środowiska sprzyjającego procesom wzrostowym we wspomnianych obszarach organizmu.
Dodatkowo wspierając proces utraty zbędnej tkanki tłuszczowej pozwala na demonstrację odtłuszczonej i wyseparowanej muskulatury, pozyskanej w stosunkowo krótkim czasie. ​
 

Badania i zastosowania w medycynie

 Jako dość nowy środek w gamie SARM, nie posiada wielu badań klinicznych nt. efektywności działania na ludziach. Jedynie znane są badania, gdy testolone podano małpom. Nastąpił drastyczny wzrost w beztłuszczowej masie ciała w okresie leczenia. Zwiększenie beztłuszczowej masy było zależne od dawki, to z większymi dawkami nastąpił wyraźniejszy wzrost suchej masy i utraty tkanki tłuszczowej. 


 Stosowanie w sporcie

RAD140 to preparat należący do klasy preparatów SARM, który ma podobne działanie do sterydów anabolicznych, jednak jest zupełnie pozbawionych ich działań niepożądanych. 

RAD-140 jako SARM, wykazuje działanie bardzo zbliżone do sterydów anabolicznych, choć mimo działania anabolicznego, nie wykazuje negatywnych cech anabolików.

Za najważniejsze cechy, dzięki którym testolone jest wysoko ceniony w kręgach kulturystycznych uważa się:

pobudzanie produkcji testosteronu – szczególnie ważne dla osób o jego niskim poziomie lub chcących go podnieść w celu anabolizmu mięśni.

brak blokowaniu HPTA – dzięki czemu może być używany pomiędzy cyklami sterydowymi w celu utrzymania efektów cyklu.

brak skutków ubocznych towarzyszących testosteronowi syntetycznemu, nie oddziałuje na prostatę oraz nie „blokuje” – może być używany zamiast sterydów anabolicznych jako środek do rozbudowy masy mięśniowej

nie powoduje bezpośrednio ginekomastii, dzięki czemu można używać bo bez obawy o te skutki, zaburzające estetykę sylwetki

 

Efekty uboczne

RAD-140 jako stosunkowo „świeża” jest w trakcie testowania w kręgach kulturystycznych i brakuje doniesień na temat jego szkodliwości.

 

Dawkowanie

Skuteczność RAD-140 jest bardzo wysoka ze względu na optymalny okres połtrwania. Pozwala on suplementować środek raz dziennie.
Dawki zapewniające odpowiedni efekt anaboliczny zawierają się między 12-20 mg.

Optymalny czas cyklu na testolone wynosi 10-14 tygodni i może być swobodnie wydłużany, bądź modyfikowany przez dodawanie innych środków. 

 

Łączenie z innymi preparatami

 Zwiększenie masy mięśniowej: RAD-140 + LGD (15 mg + 5-10 mg)

Redukcja tkanki tłuszczowej: RAD-140 + Cardarine (15 mg + 20 mg)